Vergroening van steden
Steden worden warmer, drukker en raken versteender. Dat kan anders! Trees for All plant bomen in en rondom steden door heel Nederland: voor een groene, gezonde én koele leefomgeving.
Steden worden warmer, drukker en raken versteender. Dat kan anders! Trees for All plant bomen in en rondom steden door heel Nederland: voor een groene, gezonde én koele leefomgeving.
Schaduw en verkoeling op hete dagen: één boom heeft het koelvermogen van wel 10 airco’s!
Minder wateroverlast bij regenbuien: één boom kan honderden liters water opvangen en afvoeren via de wortels.
Zuurstof en schone lucht: één volwassen boom produceert meer dan 100 kilo zuurstof en filtert schadelijke stoffen uit de lucht.
Meer sociale verbinding: in een groene omgeving zoeken mensen elkaar vaker op en is er minder overlast.
Betere (mentale) gezondheid: groen nodigt uit om te bewegen, zorgt voor minder stress en verkleint de kans op depressies, hart- en vaatziekten of diabetes type 2.
Meer biodiversiteit en natuur: in bomen en struiken leven allerlei insecten, vogels en andere dieren. En al die natuur maakt elke buurt een stuk aantrekkelijker!

Met jouw bijdrage planten we bomen en struiken in het stedelijk gebied, op plekken waar ze het hardst nodig zijn. Denk bijvoorbeeld aan de aanplant van (voedsel)bosjes, vogelbosjes, heggen, hagen of parkjes in de stad. Ook vormen we pleinen om naar groene oases en beplanten we vergeten hoekjes – die in iedere stad wel te vinden zijn.
Daarnaast zijn er volop kansen voor de aanleg van groene corridors. Dit zijn groenverbindingen tussen de stad en de omgeving daarbuiten. We planten dan bomen en struiken op bijvoorbeeld bedrijventerreinen, uitvalswegen en in het landelijk gebied.


Begin 2023 plantten we bomen op dit lege veld samen met de gemeente Bergen op Zoom. Twee jaar later groeit er al een jong bos!
Soms krijgen we de vraag of het vergroenen van steden geen taak is van de overheid. En ja, in de basis is het de verantwoordelijkheid van gemeenten. Tegelijkertijd is het een enorme én complexe klus. Gemeenten willen wel vergroenen, maar hebben niet altijd voldoende geld en capaciteit om hun vergroeningsplannen waar te maken. Juist daarom helpen wij hierbij – mede dankzij donateurs zoals jij. Zo kunnen we samen véél sneller en véél meer groene meters maken. Daar profiteren we uiteindelijk allemaal van!
Plant meeDe afgelopen jaren hebben we ons op verschillende plekken ingezet voor de aanplant van stedelijk groen, zoals in de gemeenten Amsterdam, Almere, Eersel, Bergen op Zoom en Delft. Ook hebben we plannen om hittestress in de gemeente Utrecht te verminderen met de aanleg van ‘coolspots’: schaduwrijke plekken met bomen en struiken.
Naast gemeenten werken we samen met organisaties als IVN en De Gezonde Stad. Ook steunen we mensen die zelf hun omgeving willen vergroenen met ons GroenDoen Fonds en Trees for Schools. Zo zorgen we ervoor dat nog veel meer stenen de komende jaren plaatsmaken voor groen!
Waar in de stad we ook bomen planten; we zorgen er altijd voor dat de juiste boom op de juiste plek terechtkomt. Dat betekent bijvoorbeeld dat we boom- en struiksoorten planten die passen bij ons veranderende klimaat en die een positief effect hebben op de bodem en de biodiversiteit.
Ook volgen we de 3-30-300-richtlijn – een wetenschappelijk onderbouwde richtlijn voor groene steden:

Bron: Cobra Groeninzicht

Of je nu zelf of met jouw organisatie meedoet: jouw bijdrage maakt verschil. Help ons meer bomen en struiken planten in en rond Nederlandse steden.
Doneer nu