Waarom is dit project nodig?
De Metropoolregio Amsterdam staat voor grote uitdagingen. Het klimaat verandert en de natuur- en waterkwaliteit hollen achteruit. Ook de biodiversiteit staat onder druk. Er zijn meer woningen nodig en tegelijkertijd vraagt de landelijke Bossenstrategie om meer bos. Boeren hebben het moeilijk en bewoners zoeken ruimte om te ontspannen in het groen.
Daarom komt De Groene Stelling in actie: een samenwerking tussen bewoners, boeren, bedrijven en maatschappelijke organisaties. Samen zetten we ons in voor een landschap dat klaar is voor de toekomst — met ruimte voor natuur, duurzame landbouw, recreatie en klimaatoplossingen.
Onze bijdrage? In en rond Amsterdam planten we de komende jaren 75.000 bomen en struiken in verschillende projecten. Zo vergroten we de biodiversiteit, leggen we CO2 vast en zorgen we voor een groener en mooier landschap voor mens én dier.
Op verschillende locaties planten we inheemse soorten in de vorm van bos, laanbomen, heggen en houtwallen. Daarmee brengen we groen terug in het landschap, versterken we de natuur en creëren we fijne plekken voor bewoners om te wandelen, fietsen en te genieten van buiten zijn.
Gebiedskaart van De Groene Stelling