Je bent nu op de Engelse pagina. Wil je naar de Nederlandse pagina? Klik dan hier.

Het ASN Bos groeit

ASN Bank: Impact met geld

Het is geen toeval dat ASN Bank in 2018 voor een commercial heeft gekozen met dieren die in het bos leven. Want al sinds 2015 plant ASN Bank samen met Trees for All bomen. Trouwe klanten die twintig jaar of meer bankieren bij de bank zijn uitgenodigd om mee te planten.

Mensenrechten, klimaat en biodiversiteit. Dat zijn de duurzaamheidspijlers van ASN Bank. De bank financiert en belegt alleen in toekomstgerichte bedrijven, sectoren en landen. Met respect voor mens, dier en natuur. Voor mensen die graag bijdragen aan een betere wereld heeft ASN Bank een aansprekende boodschap. ‘Hoe meer mensen bij ons bankieren, hoe meer positieve invloed wij kunnen uitoefenen. Geld is namelijk een effectieve manier om impact te hebben op de wereld om je heen’, aldus Renée Ras, marketeer bij ASN Bank. Zij heeft samen met haar collega’s gewerkt aan een nieuwe merkstrategie die een nog breder en ook jonger publiek aanspreekt. ‘Duurzaamheid is niet voor de happy few, maar voor de happy many. Dat is het geluid wat wij willen laten horen. Mensen willen graag goed zijn voor de wereld, maar ook voor zichzelf. Dus gaan we uit van een positieve benadering waarbij we iedere stap in de goede richting aanmoedigen. Juist ook door bewust voor een duurzame bank te kiezen, kunnen mensen impact hebben met hun geld.’

‘Duurzaamheid is niet voor de happy few, maar voor de happy many’

35.000 bomen geplant

Een partnership met Trees for All past bij het hogere doel van ASN Bank. Renée legt uit: ‘Jullie zijn een mooie stichting met veel expertise op het gebied van duurzame bosprojecten. Dat is niet onze core business en dus werken we graag samen.’ Sinds de samenwerking zijn er al bijna 35.000 bomen de grond in gegaan in Nederland en in de tropen. ‘Met deze projecten wordt concreet bijgedragen aan klimaatverbetering en meer biodiversiteit, twee belangrijke speerpunten van de bank.’

Klimaatpositief in 2030

ASN Bank heeft haar klimaatdoelstelling enige tijd geleden nog verder aangescherpt. Renée: ‘Om klimaatpositief te worden, is het nodig dat we projecten financieren die ervoor zorgen dat CO2 uit de atmosfeer wordt gehaald en op een veilige manier opgeslagen. Deze koolstofopslag is onder andere mogelijk via de aanplant van bomen.’ In het klimaatbeleid van ASN Bank zijn daarom activiteiten als de financiering van bosaanplant opgenomen. ‘ASN Bank heeft een helder en concreet doel voor ogen: in 2030 willen wij de eerste klimaatpositieve bank zijn met een netto winst op de eigen CO2 winst-en-verliesrekening.’ Dat er maar veel banken en andere bedrijven mogen volgen!